22 червня – 4 липня 2015 року  на території НПП «Синевир» під егідою Благодійної організації «Благодійний фонд «Мистецтво розуму в Україні» пройшла експедиція студентів-архітекторів Національного лісотехнічного університету України.

Під час практики львівських студентів було зібрано багато матеріалів, що стануть у нагоді при реалізації заходів міжнародного проекту

«Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності», який фінансується Європейським Союзом за програмою «Інвестиції в людей».  Студенти працювали під керівництвом досвічених викладачів: Любомира Пархуця та Зоряни Шеремет, досліджували архітектурні особливості поселень, на території парку, виконували обміри будинків, фото фіксацію цінних споруд у поселеннях парку, здійснювали їхній опис тощо. Предметом дослідження стали й особливості забудови гірських поселень. Так, у багатьох віддалених присілках достатньо добре збереглися традиції будівництва з дерева, зокрема й технологія використання цього природного матеріалу для покрівлі дахів дранкою. Цікавими як для вчених, так і для студентів та туристів є культові споруди, серед яких — 3 пам’ятки архітектури. Протягом експедиції зібрано багато матеріалів, що будуть використані у подальшій роботі в ході реалізації проекту «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності».