Проект «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності» виграв конкурс програми Європейської Комісії «Investing in People» та розрахований на 3 роки реалізації в Україні та Росії.
Проект покликаний протистояти деградації цінних культурних ландшафтів у національних парках, музеях просто неба, в охоронних зонах цінних пам’яток, запобігти забудові  населених пунктів спорудами, що руйнуватимуть цілісність зовнішнього вигляду та сприйняття історичного образу поселень та їхньої планувальної структури.

Модельними ділянками для реалізації проекту на території України стали Національний музей народної архітектури та побуту України та Національний природний парк «Синевир», також до нього долучилися Державний історико-культурний заповідник «Тустань», Національний університет «Львівська політехніка», Національний лісотехнічний університет України та низка інших наукових та освітньо-наукових закладів.

2015 року до реалізації проекту долучився фонд «Мистецтво розуму в Україні» (координатор – Олійник Оксана), під егідою якого в червні-липні 2015 року було проведено студентську експедицію, під час якої майбутні архітектори – вихованці Національного лісотехнічного університету України – вивчали цікаву й таку вразливу дерев’яну архітектуру Синевирського національного парку, крім того, відбулась низка зустрічей, круглих столів та семінарів міжнародних експертів та фахівців на місцях.

Сподіваємось, що цінний міжнародний досвід  та позитивні приклади збереження зарубіжних цінних культурних ландшафтів будуть і надалі викликати інтерес та бажання їх наслідувати.